Hakkımızda

Vizyon / Misyon

Yaşam alanlarını tasarım disiplin algısı değişmeksizin hayata geçiren hayal kurulan her projeye tasarım ve sanat aşkıyla yaklaşan ve hayata geçirirken bütün profesyonelliğiyle titizlenen bir takımız.

Detayları düşünüp, evrendeki bütün olguları sentezleyip dünü geniş bir araştırma süzgecinden geçiren, bugünü bütün yeniliklerle harmanlayan ve günümüze kadar yapılan algıların hepsine sahip olan takımın esas amacı bu nitelikleri iç mekânda yarınlara özümsetmektir.

Projelerimizde kişi ya da kişileri tanıyıp, yaşam koşullarını, beğenilerini, kültürel değerlerini, aile ve inanç kavramları altında süzgeçten geçirip yaşanılabilir, zamansız, güncel, yaratımcı, kurgusal hikâyelerle kişisel çözümler yaratan bir ekip işi hedefliyoruz.

Yaşadığımız hayatı daha büyüleyici yapmaya çalışan bizler, sadece küçük dokunuşlarla, iç mekân ve yaşam alanı tasarlayan “bir takımız”.

designsono by Hasan Sefa Sofuoğlu

İç mimarlık ve çevre tasarım lisans eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Avrupa’nın en prestijli ve en iyi ilk 100 tasarım okulları arasında olan Domus Academy’ ye üstün başarı ile girip, yüksek lisans eğitimini tamamladı. Çeşitli workshoplara katılarak genel tasarım disiplinel zenginliğini çoğaltarak portföyüne şunları ekledi; yat tasarımı, özel jet tasarımı, iç mekân psikolojisi, iç mekân ve uzay tasarımı, aydınlatma tasarım kuramı, yeşil alanlar, iç mekân ve yaşam alanı tasarımı vb. gibi.

İtalya ile olan bağlantısını hiç bir zaman koparmadı ve ülkesinde askerliği bitirdikten sonra Milano ile bağlantılı bir tasarım ofisinde, tasarım liderliğine kadar yükseldi ve başarılı projelere imza attı.

SONO’ yu kurduktan sonra iç mimari ve sanatsal projelere devam etmekte ve İstanbul ağırlıklı olarak Milano, Miami ve Kiev’de de önemli konsept projelere imza atmaktadır.

Ekip olarak iç mimarlar, sanat yönetmeni, ürün tasarımcıları, grafik tasarımcısı ve ortak sanat çalışmalarını birlikte yürüttüğü sanatçılar vardır. Çeşitli heykeller, tablolar, enstalasyonlar, sanat çalışmaları, aydınlatma mobilya tasarımları ve genel endüstriyel  tasarımlarına güncel olarak devam etmektedir.

Akademik olarak üniversitelerde yardımcı proje liderliği yapmakta ve online tasarım dergilerine köşe yazarlığına güncel olarak devam etmektedir. Çeşitli dünya mobilya firmalarına konsept koleksiyon tasarım hizmeti vermektedir.

Tüm bunların toplamında bir tasarım ofisi olan designsono’ nun kurucusudur.